Nezařazené

Microsoft poskytuje aplikaci Outlook pro Mac zdarma, nevyžaduje Office ani Microsoft 365

Společnost Microsoft oznámila, že aplikace Outlook pro počítače Mac je zdarma. Aplikace Outlook, která byla dříve k dispozici s účtem Microsoft 365 nebo jako součást sady aplikací Office for Mac, je ke stažení z obchodu Mac App Store a funguje se službami Outlook.com, Gmail, iCloud, Yahoo a starými e-mailovými účty IMAP a POP. Bezplatná verze aplikace Outlook bude vypadat a fungovat většinou stejně jako placená verze, ale bude podporovat reklamy.

Microsoft již nabízí bezplatnou verzi klienta Outlook pro systémy iOS a Android a v současné době testuje náhled přepracované aplikace Outlook, která nahradí bezplatné vestavěné aplikace Pošta a Kalendář dodávané se systémem Windows 11.

Verze aplikace pro Mac tento nový design nepoužívá – jde o stejnou aplikaci Outlook pro Mac, kterou Microsoft uvedl na trh již koncem roku 2020, ale v příspěvku na blogu společnosti se uvádí, že společnost pracuje na „přestavbě Outlooku pro Mac od základu“. Microsoft uvádí, že příští verze aplikace Outlook pro Mac bude i nadále „nativní aplikací pro Mac“, nikoli progresivní webovou aplikací (PWA), jako je přepracovaná aplikace pro Windows. To pravděpodobně znamená, že klienti budou i nadále vypadat a fungovat mírně odlišně v závislosti na tom, jakou platformu používáte, ale v současné době o nové aplikaci Outlook pro Mac nevíme nic jiného než to, že existuje.

Aby bylo zajištěno, že všechny e-mailové služby třetích stran budou v aplikaci Outlook fungovat stejně jako služby prvních stran, jde při synchronizaci s poskytovateli e-mailových služeb třetích stran o něco dále než většina poštovních klientů. Pokud v aplikaci Outlook pro Mac používáte e-mailové účty IMAP od jiných poskytovatelů, jako je Gmail, Microsoft bude průběžně synchronizovat e-maily, schůzky v kalendáři a kontakty se svými vlastními servery, čímž vlastně udržuje druhou kopii všech dat, která jsou již uložena u vašeho poskytovatele e-mailu.

Když už nic jiného, je nový Outlook pro Mac vítanou alternativou k integrovaným aplikacím Mail a Kalendář od Applu, které sice fungují dobře, ale mezi jednotlivými verzemi systému macOS prakticky nikam nevyvíjejí. Outlook pro Mac poběží na macOS 11.0 (Big Sur) nebo novějším a stejně jako většina dnešních aplikací Microsoftu je to binární aplikace Universal, která nativně běží na počítačích Mac s procesory Intel i Apple Silicon. Podporuje také funkce Handoff při používání verze aplikace Outlook pro iOS v telefonu, který je přihlášený ke stejnému účtu iCloud jako váš Mac.

Zdroj: arstechnica.com