Zprávy

Firmy nevěří, že jsou připravené na budoucnost, zjistil průzkum

Digitální transformace jako trend sice může být v plném proudu, ale to neznamená, že změny v jednotlivých firmách přicházejí podobně závratným tempem.

Podle posledního průzkumu společnosti Accenture tomu dokonce v realitě bude naopak a ve většině případů proces digitální transformace vázne.

Na 81 % vedoucích pracovníků dodavatelských řetězců tvrdí, že pandemie byla pro jejich organizaci opravdovou zatěžkávací zkouškou a nyní čelí technologickým změnám tak rychlým, že je nestíhají a díky tomu digitalizace zpomaluje. Pouze 4 % těchto firem si v tomto směru troufne říct, že jsou připraveny na nejbližší budoucnost, zatímco na 34 % z nich doufá, že takového stavu dosáhnout do konce roce 2023.

Průzkum také zdůraznil podstatnou výhodu digitalizace: organizace, které uvažují, že jsou připravené na budoucnost jsou až dvakrát efektivnější ve svém fungování a také třikrát ziskovější než podobné, ale nepřipravené a netransformované organizace.

K účelům výzkumu Accenture oslovilo na 1 100 manažerů po celém světě. Zúčastnili se zástupci třinácti odvětví obchodu, výroby i služeb z jedenácti zemí světa.