Trendy

Zaměstnanci pracující na dálku si zpříjemňují práci streamováním

Vzhledem k tomu, že práce na dálku z domova je stále populárnější a tzv. „tichý odchod z práce“ je celosvětově rostoucím fenoménem, pozornost se rychle obrací ke spokojenosti s prací a k tomu, jak udržet své zaměstnance na dálku spokojené a angažované.

Průzkum také ukázal, že 45 % lidí má pocit, že streamování zlepšuje jejich celkové soustředění, a 69 % uvedlo, že je díky němu práce příjemnější.

Nástroje pro webové konference, jako je Google Meet a Zoom, jistě pomohly překlenout zlepšit vzájemnou komunikaci a spolupráci na dálku, ale nejnovější statistiky společnosti Streamable naznačují, že zaměstnanci chtějí víc.

Podle jejich nedávného průzkumu 95 % lidí streamuje obsah při práci z domova a neuvěřitelných 85 % z nich díky tomu uvádí střední až vysokou spokojenost s prací – 45 % tvrdí, že jim to pomáhá zlepšit celkové soustředění, a 69 % uvádí, že je díky tomu práce také příjemnější. Co to znamená pro produktivitu?

Má streamování negativní vliv na produktivitu?

V nedávném průzkumu mezi 1 000 zaměstnanci pracujícími na dálku z domova se 95 % z nich přiznalo, že při práci z domova streamuje nějaký typ obsahu. Jenže na druhou stranu průzkum odhalil, že 1 z 10 lidí byl kvůli svým streamovacím „návykům“ propuštěn ze zaměstnání.

Jak moc je ale streamování skutečně problém? Průzkum ukázal, že zatímco 97 % manažerů se domnívá, že streamování obsahu v práci negativně ovlivňuje produktivitu zaměstnanců, avšak pouze 8 % uživatelů streamování hodnotí svou pracovní produktivitu jako nízkou.

Podle studie Standfordské univerzity za období 9 měsíců práce z domova zvýšila produktivitu o 13 % díky menšímu počtu přestávek, menšímu počtu dnů nemocenské a většímu počtu hovorů za minutu díky klidnějšímu a pohodlnějšímu pracovnímu prostředí.

Ve stejné studii pracovníci uváděli větší spokojenost s prací a míra úbytku zaměstnanců se snížila o 50 %, což je přesvědčivý argument, že mít kontrolu nad svým pracovním prostředím může pozitivně ovlivnit produktivitu – ať už to znamená i streamování, nebo ne.

Měli by tedy být zaměstnanci potrestáni, že během pracovní doby sledují streamovací platformy, nebo by podniky měly zaujmout shovívavější přístup?

Výhody práce na dálku z domova pro zaměstnavatele

Podle společnosti Apollo Technical ti, kteří pracují z domova, stráví neproduktivně o 10 minut denně méně, pracují o jeden den v týdnu více a jsou o 47 % produktivnější, pokud mají kontrolu nad svým prostředím. Mezi další výhody patří:

  • lepší udržení zaměstnanců
  • větší inkluzivita
  • flexibilita zaměstnanců
  • méně dnů pracovní neschopnosti
  • větší počet talentů
  • větší spokojenost s prací
  • lepší rovnováha mezi pracovním a soukromým životem
  • úspora podnikových nákladů

Podniky s kancelářemi samozřejmě musí počítat se svými režijními náklady, ale studie naznačují, že větší flexibilita může pomoci zvýšit počet talentů a zlepšit udržení zaměstnanců.

Z těch, kteří se zúčastnili nové studie, 29 % uvedlo, že obsah, který streamují, je vzdělávací, a 15 % streamuje podcasty, které by pravděpodobně mohly souviset s prací. Stejná studie však také odhalila, že 50 % z nich streamuje filmy a 38 % živé televizní vysílání. Nicméně vzhledem k tomu, že 69 % lidí uvedlo, že důvodem, proč streamují při práci, je to, že je práce příjemnější, a vzhledem k tomu, že lidé pracují lépe, když jsou šťastní, možná ukazují na to, že streamování při práci není tak negativní, tedy samozřejmě za předpokladu, že lidé svou práci vykonávají svědomitě a dokončují zadané úkoly.

Zdroj: tech.co