Zprávy

Dzurilla končí, agendu vládního zmocněnce pro digitalizaci předává Bartošovi

Dosavadní vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla ve své funkci skončil a svou agendu předává šéfovi Pirátů a vicepremiérovi pro digitalizaci Ivanu Bartošovi. Dzurilla dnes ČTK sdělil, že jeho pozice při nové vládní sestavě nedává smysl. Funkci vykonával ve vládě Andreje Babiše (ANO) od února 2018. Ivan Bartoš ČTK řekl, že společně s Dzurillou dospěli k závěru, že post zmocněnce je vedle vicepremiéra pro digitalizaci zbytečný.

„Bavíme se teď s panem Bartošem, protože se stal vicepremiérem pro digitalizaci, že tato pozice nyní nedává smysl. To znamená, že pan Bartoš si to přebírá,“ řekl ČTK Dzurilla. Bez práce nebude, protože je kromě místa zmocněnce pro digitalizaci je šéfem dvou státních podniků. Konkrétně je od ledna 2018 Dzurilla ředitelem Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT), a od roku 2016 ředitelem Státní pokladny Centra sdílených služeb (SPCSS).

Bartoš ČTK řekl, že s Dzurillou spolupracoval celé volební období. „O tom, zda bude v nějaké formě pokračovat, jsme se bavili. Logicky jsme se dobrali k tomu, že pokud je moje pozice vicepremiér pro digitalizaci, je pozice vládního zmocněnce v tuto chvíli zbytečná,“ dodal. Hovořili i o další spolupráci. „Já myslím, že bude možná,“ řekl Bartoš. Odmítl, že by Dzurillu vyhodil, i to, že by bývalý zmocněnec s novou vládou odmítal spolupracovat. Podle Bartoše si při pandemii připisoval Dzurillovy úspěchy Babiš, a když se digitalizaci dařilo, strhával pozornost na sebe. „Když se nedařilo, tak to byl pan Dzurilla, který to má na starost,“ dodal Bartoš a uvedl, že si váží Dzurillovy práce. „Odvedl spoustu práce, i on si potřebuje dát trochu oddech.“

Zdroj: www.ceskenoviny.cz/zpravy/dzurilla-predava-agendu-vladniho-zmocnence-pro-digitalizaci-bartosovi/2145150