Trendy

Český IT svět a „socky“

Jan Spěváček22.10.2022

Tento list zářijových příspěvků těchto top 09 tech inovátorů z českého rybníčku si neklade nárok na přesnost svého rankingu. Pořadí je veskrze náhodné. Volně navazuje na seriál o sockách ze světových IT vod, ale uznejte sami, že český rybníček je prostě jenom jeden!

Ivo Lukačovič už přes dva měsíce abstinuje!

Máte nějakou více či méně guilty pleasure? A žere vám čas, který pak bolestně postrádáte? Buďte jako Ivo! Ivo totiž už déle než dva měsíce nepáchl na FB ani na Instáč. Teda, aspoň ne přes appku. Jen přes web. To je jako když se koukáte na flašky v baru, občas odšroubujete, čuchnete k nim a pak zakroutíte hlavou a řeknete nahlas: Nene.

Ondřej Vlček ví, že je lídr, a k čemu to je dobré

Místo dalších tanečků vyzkoušíme DeepL a přeložíme Vlkův tweet: Skvělé nápady mohou pocházet z kterékoli části a od kterékoli osoby ve firmě. Úkolem vedoucích pracovníků je vytvářet prostředí, kde se takovým lidem a nápadům může dařit. Jedině tak může společnost naplno rozvinout svůj potenciál a být skutečně úspěšná. Co myslíte, přeložil to dobře? Já myslím, že výborně!

Daniel Vávra dává na výběr: muchy, nebo švestky

Daniel Vávra se moc divil, že jeho děti dávají přednost kvalitnímu ovoci před nekvalitním hmyzem! Já se mu tedy divím. Jediné, kde bychom mohli zůstat jako osel u dvou kupek sena a umřít hlady, je výběr jména pro budoucího českého krále. Rudolf, nebo Alfons? Alfons, nebo Rudolf? That’s the question

Tania le Moigne chce prošťouchnout Klánovice

Nezměněno: To půjde. To půjde. To půjde. Neucpaná Klánovice Road! To půjde. To půjde. To půjde. Neucpaná Klánovice Road! To půjde. To půjde. To půjde. Neucpaná Klánovice Road! To půjde. To půjde. To půjde. Neucpaná Klánovice Road! To půjde. To půjde. To půjde. Neucpaná Klánovice Road! To půjde. To půjde. To půjde. Neucpaná Klánovice Road! To půjde. To půjde. To půjde. Neucpaná Klánovice Road! To půjde. To půjde. To půjde.

Jan Řežáb si naše tweety ověřuje! Dobře dělá

Nikde netvrdíme, že jsou tweety, které postujeme v této rubrice, autentické. Víme, že si to sami ověřujete a že víte, jak na to. Ví to i Jan Řežáb, jenž je háklivý na fake tweets (a my vlastně taky). Takže: než něco od nás nasdílíte, klidně si to ověřte. Ale pokud jde o naše články, tak když si to neověříte, nebojte: hlavu vám neukousneme.

Josef Průša si vytiskl buldočka George

Když jste na něco sami, pořiďte si parťáka! A klidně ve 3D. Třeba i pejska. A třeba ho naučíte štěkat. Ale pozor. Čím víc ho toho naučíte, tím víc je to ošemetné. Hrozí třeba i to, že si umělá inteligence postaví hlavu a řekne: I don’t like these.

Petr Ludwig na to kápnul! Nemusíte být všude

Když vás Petr Ludwig zve na webinář, máte právo říct: Ne, nejdu tam To, že vás chce naučit říkat NE, je ale chvályhodné. Zkoušejte to každý den a všude: před zrcadlem, v hospodě, na eventech, když vám vendoři říkají třeba tuhleto, támhleto… Ne je krásné slovíčko. Na rozdíl od slovíčka ano má jen jednu slabiku a nemusíte ho ani vyslovovat, stačí zavrtět hlavou a zašklebit se. Třeba na pozvánku na webinář Petra Ludwiga.

Kovy zkoumal české hrdopýšky 

Hrdost a pýcha jsou dvě různé věci. Říká se tomu pýcha, když vás/vaše ego píchá. Jak jste na tom vy? Jste na Kovyho hrdí, nebo pyšní?