HPE rozšířilo možnosti GreenLake VDI pro práci na dálku
Společnost Hewlett Packard Enterprise u řešení GreenLake vylepšila infrastrukturu virtuálních desktopů (VDI). Tímto krokem pomáhá firmám řešit rostoucí potřebu vzdálené práce zaměstnanců a zajistit tak jejich neomezené podnikání.
Inovované cloudové služby nabízí společnostem osvědčenou sadu technologií, které se díky zjednodušené správě, rychlejšímu zajištění produktivity, většímu zabezpečení a úsporám finančních nákladů rychle přizpůsobí požadovanému počtu zaměstnanců. Nové cloudové služby využívají technologie klíčových partnerů HPE, jako je Citrix, Nutanix, NVIDIA a VMware.
Podle analytické společnosti IDC mělo v předkoronavirové době pouze 20 % firem zaměstnance na home-office. Aktuálně už více než polovina firem očekává, že na konci roku 2020 budou mít velkou část svých zaměstnanců pracujících z domova. Nedávná studie společnosti Gartner také ukázala, že téměř polovina zaměstnavatelů dnes uznává práci na dálku jako součást své strategie – před pandemií to byla necelá třetina – a přibližně 80 % zaměstnanců by chtělo mít i nadále možnost někdy pracovat na dálku.
Virtuální řešení pro 100 i 1000 zaměstnanců
HPE poskytuje cloudové služby a řešení, které organizacím dávají možnost zprostředkovat zaměstnancům práci z domova a na mobilních zařízeních, přičemž jim i nadále poskytuje bezpečné a produktivní uživatelské prostředí. Společnost v dubnu minulého roku významně podpořila iniciativu VDI a díky tomu v poslední době přivítala nové zákazníky z celé řady průmyslových odvětví.
Nově navržené VDI konfigurace v řešení GreenLake jsou optimalizovány pro každý typ vzdálené práce. Konfigurace jsou cenově dostupné, sestavené a dodávané v předdefinovaných velikostech – pro 100, 300, 500, 1 000 uživatelů. Zákazník prostřednictvím předplatného platí na základě toho, kolik uživatelů VDI využívá, podle potřeby je možné konfiguraci škálovat. To umožňuje bezpečnou práci na dálku optimalizovanou pro všechny typy pracovníků v organizaci:
- Power users, jako jsou vývojáři aplikací, kteří používající více kancelářských aplikací, ale nemají příliš velké nároky na grafiku či více obrazovek, mohou nyní získat své aplikace v trvalém nebo non-perzistentním modelu prostřednictvím ProLiant serverů nebo Nimble Storage dHCI hyperkonvergovanými systémy a NVIDIA GPU v kombinaci se softwarem NVIDIA Virtual PC.
- Techničtí specialisté, kteří využívají CAD/CAE systémy, případně zaměstnanci ve financích, kteří jsou nároční na grafiku nebo analýzu dat, mají nyní k dispozici více výpočetních výkonů díky podpoře GPU a ukládání dat do vysoce výkonného úložiště umístěného v blízkosti výpočetních prostředků, čímž je minimalizována latence. Děje se tak prostřednictvím serverů ProLiant nebo hyperkonvergovanými systémy Nimble Storage dHCI a NVIDIA GPU v kombinaci se softwarem NVIDIA Virtual Workstation.
- Běžní uživatelé využívající běžné kancelářské aplikace a prohlížeč mohou být nově až stovky tisíc. Zajistí to model využívající servery ProLiant, Nimble Storage dHCI nebo hyperkonvergované systémy HPE SimpliVity.
- Zaměstnanci zpracovávající úlohy, jako jsou zástupci kontaktních center, kteří obvykle používají malý počet aplikací s nízkým výpočetním výkonem, nyní mohou využívat servery ProLiant nebo Nimble Storage dHCI hyperkonvergované systémy.